482341-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbpartner
Referensnummer: RB2022-0018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser konsulttjänster för webbutveckling till Region Blekinges externa webbplatser i webbpubliceringsverktyget Sitevision. Uppdraget innebär att vara ett stöd till Kunden vid etablerande av nya underwebbplatser eller fristående webbplatser och vid etablerande av ny funktionalitet samt att erbjuda användarsupport och möjlighet till felanmälan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen