482366-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal trävaror region Syd
Referensnummer: 2021-9499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar ett ramavtal för leveranser av trävaror till Kriminalvårdens arbetsdrift i region Syd.
Avrop görs genom förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03414000 Ohyvlat virke, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44191100 Plywood
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen