Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialogmöte kring vinterväghållning
Referensnummer: SBB 2018-778
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförbundet önskar föra en dialog med entreprenörer kring erfarenheter från vinterväghållning, inför ny upphandling för säsongen 2019-2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Möte inför upphandling av Vinterväghållning
Del nr: X
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är enbart ett möte för att föra dialog kring erfarenheter och idéer gällande vinterväghållning