Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygieninrättningar
Referensnummer: 19/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av campstödsystem bestående av hygieninrättningar till MSB Base Camp (BC) och MSB Light Base Camp (LBC).
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Hygieninrättningar med diarienummer 19/101, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44411300 Tvättställ, 44411400 Duschkar, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen