482370-2021 - ResultatSverige-Johanneshov: Fönster, dörrar och liknande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönster och fönsterdörrar i trä/aluminium samt trä/trä - leverans
Referensnummer: 20-142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för leverans av fönster och fönsterdörrar (ej montage).
Ramavtalet omfattar följande produktgrupper:
- Sidohängda fönster och fönsterdörrar i trä/aluminium
- Sidohängda fönster och fönsterdörrar i trä/trä
- Vridfönster och fönsterdörrar i trä/aluminium
- Vridfönster och fönsterdörrar i trä/trä
Även fasta fönster ingår i respektive anbudsområde.
Upphandlingen är regionsindelad och utgörs av 16 st anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44221100 Fönster, 44221110 Fönsterkarmar, 44221111 Dubbelfönster, 44221120 Fönsterdörrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen