482382-2021 - ResultatSverige-Malmö: Glass
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glass
Referensnummer: STK-2021-656
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15555100 Glass
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande styckglass till Malmö stads verksamheter som har behov av denna typ av glass.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711121 Frysboxar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gällande styckglass till Malmö stads verksamheter som har behov av denna typ av glass. T ex caféer, bad, fritidsgårdar, restauranger, äldreboenden. Utlåning av frysboxar ingår i avtalet.