48239-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Public relations
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informatörer 2020
Referensnummer: 1-651-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Informatörer för kollektivtrafiken inom Västra Götalandsregionen samt Kungsbacka kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen