482455-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Masspektrometer
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Masspekrometer MS/MS
Referensnummer: Anbud 2020-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
1 st. Masspektrometer MS/MS för analys av anabola steroider till dopinglaboratoriet inom klinisk farmakologi som är ett av åtta medicinska enheter inom Karolinska Universitetslaboratoriet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen