482475-2020 - PlaneringSverige-Huddinge: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPP-2020/048 Parkskötsel, Huddinge kommun
Referensnummer: UPP-2020/048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser tillsyn, renhållning, parkskötsel och visst underhåll av utemiljöer, samt mindre parkrelaterade entreprenadarbeten såsom plantering av buskar, perenner, lökar eller sådd av gräsmatta m.m.
Avtal kommer att tecknas med en (1) st. Anbudsgivare (A) och kommer att gälla från (preliminärt) 1.1.2021 till och med 31.12.2022. Avtalet kan därefter förlängas två (2) + ett (1) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen