2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av personal - Utbildning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inhyrning av personal i syfte att täcka temporära personalbehov inom nedan angivna delområden. Delområde 1 - Förskola, grundskola och skolbarnomsorg (innefattar förskola, förskoleklass och grundskola årskurs 1-9) Delområde Förskola, grundskola och skolbarnomsorg omfattar följande yrkesroller: Behörig grundskollärare Behörig lärare i fritidshem Behörig förskollärare Behörig barnskötare Obehörig vikarie under utbildning Obehörig vikarie Delområde 2 - Gymnasieskola Delområde Gymnasieskola omfattar följande yrkesroller: Behörig gymnasielärare Obehörig vikarie under utbildning Obehörig vikarie
Intern identifierare: N050U26-67
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: NA
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde Förskola, grundskola och skolbarnomsorg
Beskrivning: Delområde Förskola, grundskola och skolbarnomsorg
Intern identifierare: Delområde Förskola, grundskola och skolbarnomsorg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Gymnasieskola
Beskrivning: Delområde Gymnasieskola
Intern identifierare: Delområde Gymnasieskola