Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnation av LSS-boende i Danmark, Uppsala kommun
Referensnummer: KSN-2018-2770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppförande av LSS-boende enligt handlingarna, dvs upphandling av byggentreprenad avseende inhyrningsavtal med Mitsem hus.
Inhyrningsavtalet, som nu är godkänt av KSAU:s arbetsutskott, avser en ombyggnation av en ladugård i Danmarksby, vilket ska bli ett LSS boende med 17 lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen