See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS: Kartläggning och sammanställning av de regelverk som reglerar livsmedelskedjan
Beskrivning: Uppdraget är att kartlägga och sammanställa de regelverk som reglerar livsmedelskedjan, från regelverk till myndigheternas tillämpning av regelverket. Kartläggningen ska användas för att visualisera regelverkets omfattning och ligga till grund för en analys av regelverket och till förslag för förenklingar av regelverket. Uppdraget är även att genomföra en analys över vilka samhällsekonomiska nyttor ett digitaliserat regelverk skulle ha.
Intern identifierare: Ä 2025-841
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000