Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar Malå kommun
Referensnummer: UH-2018-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malå kommun har behov av försäkringar, upphandlingen omfattas kommunförsäkring med tillägg, kollektiv olycksfallsförsäkring, tjänstereseförsäkring, motorfordonsförsäkring och saneringsavtal.
Malå kommun anlitar Söderberg & Partners som försäkringsmäklare underlagen hämtas ut från dem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66512100 Olycksfallsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen