482601-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Uthyrning av fartyg med besättning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-314 Sjötransporter
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60651000 Uthyrning av fartyg med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjötransport av förorenade jordmassor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60651000 Uthyrning av fartyg med besättning, 60651600 Leveranser till havs med fartyg, 63726400 Befraktning av fartyg, 63727100 Bogseringstjänster, 63727200 Påskjutningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen