482607-2017 - ÄndringSverige-Lund: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftstjänster.
Referensnummer: 17/00530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utskriftshantering av Kraftringens fakturor, avtal, påminnelser och vissa övriga förekommande kundutskick. Upphandlingen omfattar Kraftringens huvudsakliga behov av utskrifter av fakturor m.m., inkl kuvertering, samt distribution till kund, inklusive distribution av elektronisk faktura. Porto-optimering ingår i upphandlingen i form av en option.