2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen, Nynäshamns revisionsreglemente samt god revisionssed i kommunal verksamhet, vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna i deras granskning av kommunens nämnder, styrelser och stiftelser samt lekmannarevisionen i de kommunala aktiebolagen. Uppdraget avser även granskning av Södertörns Miljö-och Hälsoskyddsförbund.
Intern identifierare: SUN 2024-141
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Innehåller frågor som måste besvaras av samtliga anbudsgivare.
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Nynäshamns kommun + kommunala bolag
Beskrivning: Nynäshamns kommun + kommunala bolag
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - SMoHF
Beskrivning: SMOHF