482799-2023 - ResultatSverige-Torsby: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertransporter Torsby kommun
Referensnummer: KST2022/694
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjudes att lämna anbud på transporter av sorterat grovavfall i container från återvinningscentraler (ÅVC) i Torsby, Sysslebäck och Stöllet. Reningsverksslam från reningsverken (AVR) i Torsby, Ransby och Sysslebäck, enligt förutsättningar och villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delentreprenad 1. Containertransport av sorterat grovavfall från Torsby ÅVC
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Delentreprenad 1
Omfattar transport av sorterat grovavfall från återvinningscentralen 8ÅVC) i Torsby samt komprimerat hushållsavfall från Toria och COOP i Torsby.
Delentreprenad 2
Omfattar transport av reningsverksslam från Torsby reningsverk. (AVR).
Delentreprenad 3
Omfattar transport av sorterat grovavfall från Sysslebäck och Stöllets återvinningscentraler (ÅVC).
Delentreprenad 4
Omfattar transport av reningsverksslam från Ransby och Sysslebäcks reningsverk (AVR).
Delentreprenad 2. Containertransporter av slam från Torsby AVR
Del nr: 2
Delentreprenad 3. Containertransporter av sorterat grovavfall från Sysslebäcks och Stöllets ÅVC
Del nr: 3
Delentreprenad 4.Containertransporter av reningsverksslam från Ransby- och Sysslebäcks AVR
Del nr: 4
Övriga kostnader
Del nr: 5