482874-2019 - KonkurrensutsättningSverige-VÄNERSBORG: Operationsteknik
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Otoskop, oftalmoskop och dermatoskop
Referensnummer: RS2019-04200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny utrustning otoskop, oftalmoskop och dermatoskop inklusive förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar tillhörande VGR-ägd utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33122000 Oftalmologisk utrustning, 33166000 Utrustning för dermatologiskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen