482921-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projicering i familjebadet Lugnets badhus - Avrop konst
Referensnummer: GNU 2019/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar konstnärlig gestaltning i form av projicering i familjebadet på Lugnets badhus. Badhuset är i byggstadiet och planerad tidsplan för färdigställd konst är under år 2022.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen