482927-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledare samordning
Referensnummer: 3679/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende ”Byggledning / Samordning”.
Trafikkontoret har ett flertal skötsel och funktionsentreprenader som är upphandlade som samordnade eller där annan form av samordning krävs. Denna upphandling avser sådan byggledning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen