482929-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstnärlig gestaltning - Envikens förskola
Referensnummer: GNU 2019/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar 3 färdigställda konstnärliga gestaltningar i enlighet med skisser till Envikens förskola.
* En utsmyckning är av en skiljevägg i matsalen i glas (Falu kommun bekostar skiljevägg och laminering av denna)
* Två utsmyckningar av två glasrutor i två olika entrédelar in till skolan (Falu kommun ombesörjer och bekostar laminering av glasrutor)
Utsmyckningarna ska enligt nuvarande planering vara färdigställda, levererade innan augusti månads slut för att kunna monteras under september månad 2020.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen