Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing - Narkosapparater
Referensnummer: RS 2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna hearing få information vad som marknaden har att erbjuda inom området narkosapparater (enkla och avancerande) till våra opererande verksamheter (dagkirurgi och centraloperation) vid Gävle, Hudiksvalls och Bollnäs sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33170000 Anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Narkosapparater (enkla och avancerande) till våra opererande verksamheter (dagkirurgi och centraloperation) vid Gävle, Hudik och Bollnäs sjukhus.