482939-2018 - ResultatSverige-Arlöv: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikariebemanning - lärartjänster
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmedling av pedagogisk personal för förskola, grundskola och gymnasieenhet samt komvux.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen