Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenslokaler
Referensnummer: KK18/192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska tillgodose behovet av konferenslokaler med tillhörande tjänster vid externa tillställningar för Nyköpings kommuns anställda. Upphandlingen är uppdelad i fyra delar, utifrån konferenslokalernas kapacitet. Nyköpings kommun avser att teckna ramavtal med maximalt tre (3) leverantörer för respektive del, förutsatt att det finns tre anbudsgivare per delområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1: 5-30 personer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55100000 Hotelltjänster, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 2: 31-80 personer
Del nr: 2
Del 3: 81-160 personer
Del nr: 3
Del 4: 161-250 personer
Del nr: 4