482990-2022 - ResultatSverige-Tumba: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Sjuksköterska
Referensnummer: VON/2022:00076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun har bjudit in anbudsgivare till att lämna anbud gällande Bemanning Sjuksköterska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen