482999-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Transport på vattenvägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-305 Logistikpartner för sjötransporter
Referensnummer: E2018-01038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Rederi eller fraktförmedlare av sjötransporter för förorenade jordmassor i projekt Norra Djurgårdsstaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60640000 Sjöfartstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen