Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationspartner
Referensnummer: UHM-2020-0047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsmyndigheten har behov av en kommunikationspartner som kan bistå i vårt kommunikationsarbete på strategisk, taktiskt och operativ nivå. Leverantören ska fungera som ett strategiskt bollplank och vara en proaktiv rådgivare. Leverantören ska även kunna utföra taktiskt och operativt arbete för att stödja myndigheten att realisera uppsatta strategier och leverera varje delmoment med hög kvalitet och utifrån ett helhetsperspektiv.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen