483019-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Stängsling av betesmarker och vilthägn i skyddsvärda områden
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika typer av stängslingsarbeten för betesmarker, vilthägn i natur- och kulturreservat samt andra skyddsvärda områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45342000 Uppförande av stängsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen