Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbutbildningar
Referensnummer: UH-2021-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla tjänster för webbutbildningar.
Välkomna att lämna anbud!
Vänliga hälsningar
Löf
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72400000 Internettjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 80500000 Utbildningstjänster, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löf har för avsikt att träffa avtal med en (1) leverantör för leveranser av efterfrågade tjänster.
Avtalet träder i kraft ifrån avtalets undertecknande. Från och med avtalad leveransdag 2022-01-01 löper avtalet för en inledande period om två (2) år. Om Löf inte säger upp avtalet till avtalstidens utgång förlängs det automatiskt med ett (1) år i taget. Sådan förlängning kan ske maximalt två (2) gånger och som längst till och med 2025-12-31. Efter detta datum löper avtalet ut utan föregående uppsägning.
Upphandlingens värde uppskattas till 5 000 000 SEK exklusive moms.