Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diariehanteringssystem
Referensnummer: 22-0057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg Energi inbjuder härmed intresserade leverantörer av efterfrågad Tjänst att ansöka om att få lämna Anbud på rubricerad upphandling Diariehanteringssystem i enlighet med detta dokument, nedanstående instruktioner och bifogade dokument.
Då Beställarens befintliga avtal för diariehantering löper ut behöver en ny Tjänst upphandlas. Befintlig lösning för diarieföring bygger på systemet Public 360°. Komponenterna är väl integrerade med Beställarens intranät och Beställarens ärendehantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Då Beställarens befintliga avtal för diariehantering löper ut behöver en ny Tjänst upphandlas. Befintlig lösning för diarieföring bygger på systemet Public 360. Komponenterna är väl integrerade med Beställarens intranät och Beställarens ärendehantering.