483244-2018 - ÄndringSverige-Jönköping: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av bygg- ovh anläggningsmaskier exklusive förare
Referensnummer: 18/178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun upphandlar löpande inhyrning av bygg- och anläggningsmaskiner exkl. förare.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende inhyrning av bygg- och anläggningsmaskiner exklusive förare.