Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Mörbylånga kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunförsäkring samt kollektiv Olycksfallsförsäkring
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 938 746,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar