483535-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrubber för ny panna, P7
Referensnummer: RFQ-P27000-LE028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av en ny skrubber samt option för platsmontage av skrubbern till nytt pannprojekt P7
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen