483598-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Laboratoriemöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Labbinredning.
Referensnummer: UPPH2017-0250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39180000 Laboratoriemöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett köpeavtal för laboratoriemöbler, inredning, installation och montage samt tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39181000 Laboratoriebänkar, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen