483604-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SC5 Elsystem, underhålls- & installationstjänster för el- & instrumentutrustning
Referensnummer: 2020/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Ramavtal avseende Elsystem, underhålls- & installationstjänster för el- & instrumentutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 45317400 Elinstallation av filtreringsutrustning, 50116100 Reparation av elsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen