48374-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centraldistributionsanläggning av dialyskoncentrat
Referensnummer: RS 2019-06026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Centraldistributionsanläggning för dialyskoncentrat till dialysmottagningar inom VGR där ett flertal idag befintliga anläggningar är i behov av att bytas ut av åldersskäl ca 5 st. inom de närmaste 2 åren.