2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbilar 4-fack
Beskrivning: une Avfall & Miljö avser anskaffa 2 st sophämtningsfordon 4-fack för leverans februari-mars 2026. Beskrivning av fordon (specificerat) Bak-lastande 4-facks fordon, för 4-fackskärl i en tömning (alla fack i kärlet töms i bilen samtidigt). Fordonet och dess utrustning kommer främst att användas till: Främst tömning av 4-fackskärl 370 L, men även 140-660 L. Tömning av ca 300-400 kärl om dagen/bil Insamling av restavfall, matavfall, metall, tidningar, plastförpackningar, pappersförpackningar ofärgat glas och färgat glas.
Intern identifierare: 24/83
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del