Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av dagligvaror inom hemtjänsten, Västerviks kommun.
Referensnummer: U-112-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312200 Hemkörning av varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Västerviks tätort.
Tjänsten omfattar tillhandahållande av ett webbaserat beställningssystem där personal inom hemtjänsten registrerar brukarens inköp. Beställda varor ska plockas och levereras till brukaren alternativt till hemtjänstlokalen.
Någon volym kan inte garanteras då antal brukare med beviljad insats varierar över tid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 55521100 Hemkörning av mat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen