483907-2018 - ResultatSverige-Umeå: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggarbeten Projekt
Referensnummer: 18004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ab Bostaden upphandlar Ramavtal för Byggarbeten Projekt. Detaljer om upphandlingen finns i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen