483909-2021 - ResultatSverige-Borås: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 21/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Upphandlingskonsulter, med några olika kompetensprofiler, RISE ser ett ökat behov av upphandlingskompetens, det ökade behovet beror främst på ett ökat antal upphandlingsuppdrag. Upphandlingskonsulter ska kunna täcka behov av kompetens när de interna resurserna inte räcker till. Upphandlingen omfattar följande följande roller/kompetensprofiler;
- Upphandlare, senior
- Upphandlare, entreprenader
- Upphandlingsjurist
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar Upphandlingskonsulter, med några olika kompetensprofiler. RISE ser ett ökat behov av upphandlingskompetens, det ökade behovet beror främst på ett ökat antal upphandlingsuppdrag. Upphandlingskonsulter ska kunna täcka behov av kompetens när de interna resurserna inte räcker till. Upphandlingen omfattar följande följande roller/kompetensprofiler;