483910-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Godshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster 2020
Referensnummer: 2019-165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandla flyttjänster åt Region Kalmar län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen