48402-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hissinstallationer – TI 2025-1216 Hissentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1216 Hissentreprenader
BeskrivningDenna upphandling avser entreprenader för renovering och modernisering av hissar. Samtliga avrop inom avtalet ska genomföras som förnyad konkurrens. Beställare är Telge AB inklusive dess helägda dotterbolag, Nykvarns kommun inkl. dess dotterbolag Grytan 6 i Nykvarn AB och AB Nykvarnsbostäder.
Intern identifierareTI 2025-1216
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45313100 Hissinstallationer
Ytterligare klassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000