Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vasa Real, om- till- & ny-byggnation av skola & förskola
Referensnummer: 2019-00495
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Om- till- & ny-byggnation av skola & förskola, Vasa Real, Stockholm innerstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 250 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen