Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörinstallationer -arbeten och -entreprenader
Referensnummer: 20/149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar disciplinen Rörinstallation avseende nybyggnation, ombyggnation, planerat underhåll, avhjälpande underhåll, akuta åtgärder samt tillsyn och skötsel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen