484059-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Miljökonsulter
Referensnummer: 1280-2018/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för miljökonsulter med inriktning mot byggprojekt och hållbarhetsarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen