484064-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för Säkra och trygga Skolvägar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Säkra och trygga Skolvägar
BeskrivningUpphandlingen omfattar markarbeten för ny-, om- och tillbyggnad av gator, gång- och cykelbanor med angränsande ytor samt tillhörande anläggningar i anslutning till skolor med syftet att öka trafiksäkerheten i anslutning till skolor.
Intern identifierareT2024-00146
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för Säkra och trygga Skolvägar