484207-2021 - ResultatSverige-Sävsjö: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell fordonsleasing
Referensnummer: 21/029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun har för avsikt att upphandla leverantör av finansiell leasing.
Beskrivning av upphandlingen
Sävsjö kommun inbjuder härmed till anbudsinlämning i upphandling avseende Finansiell fordonsleasing, eftersom Sävsjö kommuns tidigare avtal avseende detsamma löper ut 2021-06-01.
Upphandlingen omfattar leasingavgift och leasingkontrakt för enskilda leasingobjekt. Avtalets beräknade värde är 12000000 SEK. Planerad avtalsstart är 2021-06-25.
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs med öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.