484216-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teståterkoppling och intervju
Referensnummer: ÅM2021-1133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten gör härmed en samordnad upphandling och inbjuder er att inkomma med anbud i upphandlingen av teståterkoppling och intervju, som en del av rekrytering avseende chefstjänster, enligt angivna förutsättningar i upphandlingsdokumenten.
Myndigheten avser att i första hand upphandla tjänsterna teståterkoppling, skriftligt utlåtande och föredragning av testresultat. Vid behov kommer intervju avseende rekrytering till chefsbefattningar användas. Rekrytering kommer att avse rekrytering till kammarchefs- och vice kammarchefsbefattningar samt till andra chefsbefattningar inom verksamheten.
Stöd från rekryteringskonsulter ska kunna erhållas inom hela Sverige.
Myndigheten avser att teckna ramavtal med en (1) leverantörer.
Ramavtalsperiod
Preliminär ramavtalsstart är september 2021. Ramavtalet ska gälla i ett (1) år med möjlig förlängning om 1+1+1 år. Avtalsperioden kan som längst uppgå till totalt fyra (4) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar även Ekobrottsmyndigheten som har möjlighet att teckna ramavtal i eget namn med Leverantören enligt Ramavtalets villkor. Åklagarmyndigheten samordnar och är ansvarig förupphandling och tilldelningsbeslut. I dokumentationen nedan anges Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten i vissa fall även som Myndigheten