484220-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård av Kommunala lokaler.
Referensnummer: 17/100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvård av kommunala lokaler i Eskilstuna.
Ramavtalet kommer att delas i två delar:
— Lokalvård av kommunala lokaler distrikt väst,
— Lokalvård av kommunala lokaler distrikt öst.
Anbudsgivaren är fri att lämna anbud på en del eller på båda delarna.
Beställaren kommer att anta två st entreprenörer, en för distrikt väst och en för distrikt öst.
Entreprenören åtar sig att utföra en regelmässig städning enligt bestämmelserna i detta förfrågningsunderlag.