484261-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll av trålar för forskningsfartyg
Referensnummer: SLU.ua.2019.2.4.4-2819
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänst för reparation, justeringar samt årlig mätning av pelagiska flyttrålar, bottentrålar och trålbord till forskningsfartyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen